niedziela, 15 grudnia 2013


Byłyśmy z Kają na spacerki i wzięłam piłkę. Taaak jej ulubioną piłkę. Otóż mamy problem z tym. Może ktoś by man coś doradził. Gdy Kaja widzi piłkę to na w oczach hmm.. jak to moja mama mówi "kurwiki" Zrobi za nią wszystko ktokolwiek by jej nie miał. Jeśli ma ją ktoś inny ja nie istnieje .. Nie widzi mnie . 
Trochę kompromitujący ale ukazujący przykład problemu. A więc bawiłyśmy się oczywiście piłeczką. siku było zrobione z zabawką w pysku. Na spacerze byłyśmy koło 30min. wracając już po klatce schodowej Kaja zrobiła "2" na schodach ! Dlaczego? ponieważ zabawa piłką była ważniejsza niż załatwienie się .. 
Przykład z domu. Schowałam piłkę do szafki. Sunia siedziała przy niej piszcząc i szczekając aż w końcu po 2 godzinach zasnęła .. 
To są najbardziej przeszkadzające sytułacje związane z piłką.
Bo chciałam ją mocniej zmotywować sposobem zmieniania zabawek ale jak weszła "magiczna" piłka to reszta już nie istniała ..I tak dla ścisłości tu nie chodzi o 1 piłkę to może być jakakolwiek byle by piłka. A nie chcę jej odstawić tylko rozwiązać inaczej ten problem .. POMOCY ! 


Jestem zła na moją mamę.. Ponieważ nauczyła Kaje jeść z widelca ! Nie wiem po co, dlaczego i czemu to miało służyć ale teraz nie chce jeść ! A ja na pewno jej nie będę karmiła o niee!

4 komentarze:

 1. Ahahhahahahahahaahhaaahahha trudno mi ją sb z widelcem w pyskaczu wyobrazić ! XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede wszystkim Kaję trzeba nauczyć, że Ty i Tylko ty jesteś najważniejsza, a piłeczka niech schodzi na drugi plan, bo to tylko rzecz. :) Ja tak postępuję i jest idealnie :)
  Rozumie, że psica wpada w szał jak widzi piłeczkę, ale co za dużo to nie zdrowo. Może to się w końcu obrócić przeciwko wam i .... lepiej nie zapeszać.
  Z tego co czytam Kaja to wspaniały pies, napewno się tego nauczy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Własnie wiem tylko nie mam pojęcia co zrobić, jak ćwiczyć żeby się skupiała na mnie a nie na piłce

   Usuń
 3. Zgadzam się Grinch...
  Moi rodzice też tak nauczyli Okruszka, przez co panicznie zaczął się sztućców =/

  http://okruszek-moj-psi-przyjaciel.blogspot.com/

  POZDRAWIAMY H&O

  OdpowiedzUsuń